Adaptācija
Jūsu mazuļa labsajūta, noskaņojums un emocionālā veselība ir vieni no galveniem mērķiem iestādes darbā, tāpēc katrām bērnam tiek sniegta individuāla pieeja. Adaptācijas periods vai ilgt vidēji no nedēļas līdz mēnesim. Vecākiem jāņem vērā, ka pirmās divas nedēļas bērnu jāņem mājās ātrāk.
Bērns jūtas drošāk, ja vecāki būs sagatavojušies adaptācijas uzsākšanai, jo bērniņš jūt, vai jūs tam esiet gatavi vai nē. Lai vecāki paši iegūtu drošības sajūtu, ka ar viņu mazuli viss būs kārtībā un ka bērns tiek gaidīts, ir svarīgi iepazīties ar skolotājiem un iestādes vidi.
Padomi bērnudārza apmeklējuma iesākšanai:
1.-3. diena – jāatved bērnu uz 1-2 stundām (no 9:00 līdz 11:00).
4.diena – uz 2-3 stundām (varat atvest uz brokastīm un atstāt līdz pusdienām).
5.diena – mazulis jāņem mājās uzreiz pēc pusdienām.
Otrajā nedēļā – varat atstāt bērnu uz dienas miegu, ja to ieteiks skolotāja.
Trešajā nedēļā – obligāti jānāk pakaļ bērnam uzreiz pēc launaga, ar katru dienu pagarinot laiku.
Pirmo mēnesi nav ieteicams atstāt bērnu uz visu dienu, lai viņš nepaliktu pēdējais, jo bērnam liekas ka vecāki par viņu aizmirsa.
Lai jūsu bērnam būtu ērti un komfortabli visu garo dienu pie mums, viņa skapītī jābūt:
- kabatlakatiņi (vienreizējie);
- mitras salvetes;
- maiņas apģērbs (zeķbikses, apakšbikses, T-krekls);
- ķemme;
- maiņas apavi;
- silta jaciņa;
- pamperi;
- maisiņš – netīrai veļai;
- virsdrēbes atbilstoši laika apstākļiem.
Cienījamie vecāki!
Uzsākt pirmsskolas gaitas, būs vieglāk, ja mājās ievērosiet līdzīgu dienas ritmu kā pirmsskolas izglītības iestādē, iekļaujiet mājas ēdienkartē ēdienus no dārziņa ēdienkartes. Mazi bērni 1,5-3 gados vēl neizprot laika nozīmi, bet viņiem ir ļoti svarīgi izprast lietu secību, kas pēc kā sekos, lai justos drošāk.
Ļoti būtisku lomu adaptācijas periodā ieņem savstarpēja komunikācija un vienotas prasības. Vecākiem ar skolotājiem jāveido sadarbība, lai palīdzētu bērnam vieglāk pierast pie jauniem apstākļiem. Zināšanas par rituāliem, pie kuriem bērns ir pieradis ikdienā mājās, palīdzēs skolotājām veidot drošu emocionālo piesaisti ar jūsu bērnu, bet vienotās prasības neļaus apjukt bērnam jaunajā vidē.