Mēs piedalāmies

 

2021. gada oktobrī vecākās grupas “Vāverīte” bērni kopā ar skolotāju Evitu piedalījās SIA “ALAAS” rīkotajā konkursā ” Pasaku varonis no izlietota iepakojuma ” un izveidoja lelli “Pepija garzeķe”

 PIE MUMS ATBRAUCA CŪKMENS!

13.oktobrī, mūsu bērnudārzā ciemojas CŪKMENS!!!  Jo pirmie simts bērnudārzi, kas  pieteicas programmai, saņem Slepeno maisu ar mācību materiāliem starp viņiem ir arī mūsu iestādes grupas “Saulīte” un “Vāverīte”, kuras šodien saņēma “slepeno maisu”.
“Cūkmena detektīvi” ir AS “Latvijas valsts meži” ekoprogramma pirmsskolām: 5 līdz 7 gadus jauniem bērniem. Tās mērķis ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Bērni kopā ar pedagogu programmas ietvaros soli pa solim atklāj dažādus meža noslēpumus un kļūst par īstiem Cūkmena detektīviem!
Lai kļūtu par Cūkmena detektīviem, bērnudārza grupiņai kopā ar pedagogu viena mācību gada laikā ir jāveic noteikti detektīvu soļi jeb uzdevumi par 4 tēmām: 1) Meža netīrie noslēpumi; 2) Cūkmenam pa pēdām; 3) Mežs rotaļlietu kastē; 4) Audzēsim skābekli!
OTRAIS MĀCĪBU GADS. Lai iegūtu īstu detektīvu rūdījumu un īpašo Meža kroni, nākamajā mācību gadā bērniem jāturpina izzināt mežu, dodoties 3 mācību pārgājienos dabā: 1) Rudens piedzīvojumā mežā; 2) Ziemas piedzīvojumā mežā; 3) Pavasara piedzīvojumā mežā.
Visi uzdevumi ir aprakstīti “Cūkmena detektīvi” metodiskajā materiālā un elektroniski vietnē www.cukmens.lv sadaļā “Cūkmena detektīvi”, kur atrodami arī papildus foto un video mācību materiāli.
30 bērnudārzi, kas programmu būs īstenojuši visaktīvāk un sūtījuši ziņas uz cukmens@cukmens.lv publicēšanai www.cukmens.lv mājas lapā, nopelnīs Cūkmena stundu bērnudārzā, kuras noslēgumā bērni no paša Cūkmena saņems diplomus par mācību gada laikā paveikto!
Ja mācību gada beigās nodarbības nenotiks klātienē, grupas, kuras būs veikušas atklājumus par visām 4 tēmām vai piedalījušās 3 piedzīvojumos dabā, iegūs iespēju piedalīties Cūkmena attālinātajā nodarbībā.

 

Pateicoties ESF projektam  ,,Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšana Rēzeknes pilsētā”  PII ,,Namiņš”  sagatavošanas grupas ,,Saulīte” izglītojamie nedēļas ietvaros piedalījās Aktivitāšu programmā “Dari-zini-uzzini-mini!”

Bērni devās ekskursijā, piedalījās meistarklasēs un dažādās aktivitātēs. Sirsnīgs paldies projekta koordinatorei Inesei Muhambergai un radošai komandai par bērniem dāvātiem piedzīvojumiem un pārsteigumiem!  

17.09.2021.

Rotaļnodarbība ar psihologu „Smaidi un esi vesels”

Rotaļnodarbība krāsaino smilšu „Pirkstiņdancis”

16.09.2021.

Rotaļnodarbība „Kusties- zini un mini”, nodarbība ar logopēdi „ Burbuļbrīnumi”

15.09.2021.

Ekskursija Piemājas saimniecība “Kalniņi” Bišu namiņš un Amatu māja sagatavošanas grupā “Saulīte”

14.09.2021.

Sporta aktivitātes “Kustinācija” sagatavošanas grupā “Saulīte”

13.09.2021.

Meistarklase „Veselīgi gardumi” sagatavošanas grupā “Saulīte”

Dakteris „Zobiņš” sagatavošanas grupā “Saulīte”

Ceturtdien, 2021.gaad 19. augustā sadarbībā ar SIA “Rēzeknes slimnīca” projekta “Profilaktiskie pasākumi mērķgrupām par mutes dobuma higiēnu un veselīga uztura nozīmi”ietvaros

PII “Namiņš” audzēkņiem tika organizētas nodarbības par mutes dobuma higiēnu un veselīga uztura nozīmi ar zobu higiēnista dr. S. Vīgantes un daktera Klauna iesaisti.

Noslēdzies zīmējumu konkurss pirmsskolas izglītības iestādēm 

“Apsveikums Latvijas sportistiem

Tokijas Olimpiskajās spēlēs!”

 “Olimpiskā diena 2021” un “Olimpiskais mēnesis 2021” tiek rīkoti godinot Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas dienu.

Pasākumus organizē Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldi, Rēzeknes bērnu – jaunatnes sporta skolu un Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi.  Devīze – “Mēs esam #sportiņā!”

 Zīmējumu konkursa uzvarētājus no visiem Latvijas mērogā iesniegtajiem darbiem noteiks LOK žūrija līdz 2021.gada 4.jūnijam.

No mūsu iestādes apsveicam:

Anisiju Karpeko

Annu Kozuli 

 

Paldies bērniem, vecākiem un skolotājam!

 

 

 

Eiropas jūdze ir jauna iniciatīva, kas notika 1-4. jūnijā vairākās Eiropas un pasaules valstīs. Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un kultūras asociācija (ISCA) piedāvā katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā.

Eiropas jūdze norisinājās  arī PII “Namiņš”. Bērni skolotāju pavadībā veica jūdzes distanci pa Rēzeknes ielām un pie Rēzeknes upes. Šādā veidā popularizējot sportisku, veselīgu un  aktīvu dzīvesveidu, it īpaši pirmsskolas vecuma bērniem, pieradinot tos pie fiziskajām aktivitātēm jau no agras bērnības. Katrs bērns saņēma diplomu par dalību.

Kāpēc tieši jūdze?

ISCA piedāvā katram iedzīvotājam veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm.

5 iemesli, kāpēc nelielu distanču veikšana, staigājot, nūjojot vai skrienot, ir lielisks veids kā atkal uzsākt fiziskās aktivitātes pēc pārtraukuma:

  • nepieciešams minimāls sagatavošanas process: piem. pat strādājot no mājām vai birojā, var uztaisīt nelielus pārtraukumus, lai nedaudz izstaigātos;
  • neliela pastaiga vai skrējiens palīdzēs nostiprināt muguru;
  • tas ir atslodzes brīdis, mēģini atpūsties no viedierīču ekrāniem;
  • regulāras īsas pastaigas veicina asinsriti un palielina skābekļa daudzumu asinīs;
  • piem. nūjojot tiek nodarbināti ap 90% cilvēka ķermeņa muskuļu.