PIE MUMS ATBRAUCA CŪKMENS!

24.oktobrī, mūsu bērnudārzā ciemojas CŪKMENS!!!

Jo pirmie simts bērnudārzi, kas  pieteicas programmai, saņem Slepeno maisu ar mācību materiāliem starp viņiem ir arī mūsu iestādes grupas “Bitīte” un “Vāverīte”, kuras šodien saņēma “slepeno maisu”.
“Cūkmena detektīvi” ir AS “Latvijas valsts meži” ekoprogramma pirmsskolām: 5 līdz 7 gadus jauniem bērniem. Tās mērķis ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Bērni kopā ar pedagogu programmas ietvaros soli pa solim atklāj dažādus meža noslēpumus un kļūst par īstiem Cūkmena detektīviem!
Lai kļūtu par Cūkmena detektīviem, bērnudārza grupiņai kopā ar pedagogu viena mācību gada laikā ir jāveic noteikti detektīvu soļi jeb uzdevumi par 4 tēmām: 1) Meža netīrie noslēpumi; 2) Cūkmenam pa pēdām; 3) Mežs rotaļlietu kastē; 4) Audzēsim skābekli!
OTRAIS MĀCĪBU GADS. Lai iegūtu īstu detektīvu rūdījumu un īpašo Meža kroni, nākamajā mācību gadā bērniem jāturpina izzināt mežu, dodoties 3 mācību pārgājienos dabā: 1) Rudens piedzīvojumā mežā; 2) Ziemas piedzīvojumā mežā; 3) Pavasara piedzīvojumā mežā.
Visi uzdevumi ir aprakstīti “Cūkmena detektīvi” metodiskajā materiālā un elektroniski vietnē www.cukmens.lv sadaļā “Cūkmena detektīvi”, kur atrodami arī papildus foto un video mācību materiāli.
30 bērnudārzi, kas programmu būs īstenojuši visaktīvāk un sūtījuši ziņas uz cukmens@cukmens.lv publicēšanai www.cukmens.lv mājas lapā, nopelnīs Cūkmena stundu bērnudārzā, kuras noslēgumā bērni no paša Cūkmena saņems diplomus par mācību gada laikā paveikto!